Seigner w szaliku

Wenus

Wspaniale, myślałam, oglądając ten film, idealny instruktaż dla tych, co boją się nudy domowego zamknięcia zimą. Proszę bardzo, mówi tutaj reżyser, wystarczy tekst książki, albo zrobionej z niej sztuki, a dwoje ludzi, przy pomocy jej treści i kilku zaledwie rekwizytów, może zafundować sobie naprawdę intrygujący wieczór. Trzeba mieć tylko dobrze wyćwiczoną wyobraźnię i umiejętnośc eksperymentowania z literaturą.

Do samego obejrzenia filmu przyda się też trochę cierpliwości i upodobanie do kameralnych opowieści. Kto przyjdzie z nadzieją na obejrzenie kolejnych twarzy Greya, zawiedzie się bardzo. Kto jednak przyjdzie z chęcią do zagłębienia się w kolejne warstwy męsko damskiej intrygi, będzie zachwycony. Ta opowieść o zadufanym reżyserze i nie tak głupiej, jakby się na pierwszy rzut oka wydawało aktorce, to doskonały pretekst nie tylko do dobrej zabawy, ale i dyskusji na temat pojmowania kobiet przez mężczyzn. Moim zdaniem finale grande stworzone przez Polańskiego unaocznia nam fakt, że większość ze sztandarowych kobiecych wzorców, ciągle aktywnych w naszej kulturze, to jedynie zlepek męskich fantazji i kompleksów, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością. Pocieszeniem jest tutaj to, że za brak chęci dostrzeżenia jaka naprawdę jest kobieta, spotyka bohatera zasłużona i wyrafinowana kara.

warto:

2 uwagi do wpisu “Seigner w szaliku

  1. Jeśli autor reklamy naprawdę miał na myśli 50 twarzy Greya, to jest w tym jakiś sens – co prawda jakiś 46 brakuje, ale główna bohaterka pokazuje jednak cztery różne oblicza.;)
    Piszesz o potrzebnej cierpliwości – czy mam rozumieć, że się nudziłaś?

  2. czytankianki: no cóż, muszę przyznać, że w pewnym momencie poczułam senność i chęć spojrzenia na zegarek 😉 Ale był to stan chwilowy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s